>Havlu Peçete Rulolarından Duvar Süsü…

>

       
       Bunu 10 marifette görmüş ve gördüğüm an bunu yapmalıyım demiştim. Yerini de anında belirlemiştim kafamda. Köydeki evimizde konsolun üstüne diye. Çünkü salon takımını alırken konsolun üzerinde birşey yoktu. Aynaların da modası geçmişti. Orası hep kafamdaydı ne yapabilirim diye. Bende şu aşağıda gördüğünüzü yaptım. Umarım beğenirsiniz. Herkes çok beğendi 🙂

      Yapma hikayesine gelince: Öncelikle başladım havlu peçete rulosu biriktirmeye. Tuvalet kağıdı rulosuda olur ama onlar bana biraz cansız geldi. Havlu peçeteninkiler daha kalın daha sağlamdı.
 
Birer santim arayla çizip kestim önce. 4 tanesini birbirine yapıştırıp çiçekler oluşturdum.
Sonra köyde fazla uğraşmıyım diye bu çiçekleri de birbirine yapıştırıp tabakalar oluşturdum. Resimlerden anlaşılır sanırım. Alt alta 5 tane çiçek sırası yapmayı düşündüm. Konsolun ölçüsüne göre.
 köye bir ayakkabı kutusunun içinde götürmek çok kolay oldu. Sonra köyde bu tabaka halinde olanları birbirine yapıştırmak kaldı.
Konsolun üzerindeki büyüük boşluğu görüyorsunuz değil mi ? Orasıydı tüm bu projenin başlamasına neden
olan.
Yapıştırma işlemi bittikten sonra sprey siyah boya ile bir güzel boyadım. Ve çift taraflı bantı küçük küçük kesip arkadan yapıştırdık. Dık diyorum yalnız yapmak mümkün değildi kardeşiminde yardımı çok oldu. İlk gören ferforje sanıyor. Yani demir zannediyor. Ne olduğunu söylediğimde aldığı durumu tahmin edersiniz:)) Toz tutunca nasıl olacak bilmiyorum ama en azından ozamana kadar hoş birşey oldu.

İşte yapılmış hali de budur !…
Yardımlarını benden esirgemeyen canım kardeşim. Onun el becerileri de güçlüdür. Küçükken abimde bende birçok resmimizi ve projeli ödevleri kardeşimize yaptırırdık. O bu konularda daha iyiydi bizden 🙂
O üstte yaptığı ek süs kendi fikriydi canım kardeşimin. Ben tümünü yapıştırınca konsoldan biraz uzun oldu. O kısmı ayırdık. Ben süsü esasında konsolun üst kısmına düşünmüştüm. Ama kardeşcazım alta yanaştırırsak daha güzel olacağını söyledi. Ve bende yüzde yüz katıldım bu fikrine.Haklıydı bu şekilde daha çok yakıştı. O fazla olarak kopardığımız kısmı da üste yapıştırdı ki süper bi hava kattı. Yani malzemenin hazırlanması benden yerleşimi kardeşimden oldu. E o da bir tebriği haketti değil mi ama ?
Ve uzaktan salonun ve süsümün genel bir görüntüsü 🙂 Ne kadar hoş oldu değil mi?  🙂
 
          Ve günün yorgunluğunu atma vakti. Ohh yatağa gitmeden önceki bu kısa kestirmelerin tadı da bir başka oluyor canım. Yatağına geçtiğinde aynı tadı alamıyorsun nedense 🙂
Evvet duvar süsümün hikayesi budur. Umarım memnun kalırsınız:-)
Reklamlar
Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

35 Responses to >Havlu Peçete Rulolarından Duvar Süsü…

 1. AtolyeKedi dedi ki:

  >Müthiş olmuş, ellerine sağlık. Söyleyecek söz bulamıyorum, bayıldım.

 2. SARI MELEK dedi ki:

  >çok teşekkür ederim. beğenmenize sevindim:))

 3. sihirli eller dedi ki:

  >merhabaharika olmuş gerçekten tebrikler.emek isteyen ama şahane bir şey çok merak ettim toz olayını .şöyle 10-15 gün sanra belli olur .eğer toz problemi yaşamazsanız bende yapmak isterim.bu arada çok memnun oldum.

 4. SARI MELEK dedi ki:

  >bende memnun oldum. beğenmenize de ayrıca.evet bende merakla belkiycem. belki toz almak için tüylü şeyler var ya adı var mı bilmem:) ama onlarla alınabilir tozu diye düşünüyorum.

 5. >Sevgili Sarı Melek, sabrınıza hayran kaldım. Harika olmuş ellerinize emeğinize sağlık.Güzellikleri paylaşmada buluşmak üzre sevgiyle kalın…

 6. Tiryakihobi dedi ki:

  >wooow!canım gerçekten tebrik ederim,çok çok güzel olmuş.şahane ve cok şık duruyor.ellerine sağlık

 7. nalan dedi ki:

  >Eline fön makinesini ve de elektrik süpürgesinin hortumunu alıp ikisini de 20 -25 santim uzakta tutup çalıştır. Biri üfler,diğeri kalkan tozu çeker.Böylece toz derdi biter sanırım.Olmazsa 2–3cmlik yağlı boya fırçası ile birer birer geçmek gerekebilir:)))uzun sürmez Bunu yapan sabırlı eller ayda bir temizliğini de yapar.Kutlarım ve beğenilerimi iletirim. Hatta adres versen gelip karşısında birkaç fincan çay da içebilirim:)))

 8. SARI MELEK dedi ki:

  >evimin incileri belgin, tiryaki hobi çok teşekkür ediyorum. beğendiğinize memnun oldum:))nalan hanım çok teşekkür. fikir süpermiş tuttum bunu:)) ama doğru dediniz temizlik için çereler düşünüyorum. o kadar emek verip yaptıktan sonra söküp atamam. anca bozulursa öyle. olmadı fışfışla tozunu alıp ki bu benim söyleyiş tarzım adı o mu bilmiyorum:) şu tüylü şeylerle tozunu alıp yeniden sprey boya atarım olur biter. zaten onun için tam sabitlemedim duvara. çift taraflı banta rahatça sökülüp takılıyor:)

 9. ufuk dedi ki:

  >Harika arkadaşım. Denemeyi uzun zamandır çok istiyorum. Beni çok yüreklendirdin. Bayıldım, nefis…Güle güle kullan….

 10. SARI MELEK dedi ki:

  >çok teşekkür. hiç düşünmeden yapın çok zevkliydi. sonucada değdi:) biriktirmek zor gerisi çorap söküğü gibi geliyor. çok sabırlı olduğumu söyleyip durdu insanlar ama o kadar sabır gerektirmiyordu. elime geçen ruloyu bekletmeden kesip yapıştırıp çiçek haline getirip hazır ettim hep. sonrada çiçekleri birbirine yapıştırarak kademeli gittiğim için bıktırıcı olmadı.

 11. Gulsen dedi ki:

  >muhteşem olmuş hayran kaldım

 12. SARI MELEK dedi ki:

  >teşekkür ederim:)

 13. neduk dedi ki:

  >Sarı Melek'ciğim, buraya uzun bir yazı döşenmiştim, acaba göderememiş miyim? Neyse bundan böyle bol bol yazarım. Gevezeyimdir.Şu Nalana'mızın aklına bakar mısın? Yerim onun aklını ben:))

 14. SARI MELEK dedi ki:

  >hayır başka bir yazınız gelmedi. estağfurullah sizin gibi üstatlardan yorum almak benim gibi acemiler için onur kaynağıdır:) zevkle bekliycem yorumlarınızı. çok sağolun. evet Nalananın fikri süper. hatta dahiyane:))

 15. mirayet dedi ki:

  >Çok beğendim. Ellerinize sağlık. Hep düşünmüşümdür Havlu kağıt rulolarından ne yapılar diye, büyük bir zevkle fotoları inceledim harikalar yaratmışsınız. İyi günlerde kulannın…

 16. Anne Kaz dedi ki:

  >bravo çok şık olmuş elerinize sağlık.

 17. SARI MELEK dedi ki:

  >mirayet ve anne kaz çok teşekkür ederim her ikinize de. beğendiğinize memnun oldum. çok teşekkür ederim:)

 18. AŞKIM & AŞKIM dedi ki:

  >süpper olmuş ellerinize emeğinize sağlık bende boyamak yerine ip dolayarak bir proje hazırlıyorum ama çok uzun zamandır elime almamıştım resimleri gördükten sonra hızlandırmaya heveslendim bayıldım gerçekten :)sevgilerimle ….

 19. Hasmelyas dedi ki:

  >Maharet diye buna derim,bravo…

 20. >ellerin dert görmesin süperr olmuş…..

 21. SARI MELEK dedi ki:

  >AŞKIM & AŞKIM bende sizinkini merakla bekliyorum. Hasmelyas çok sağol, mahçup ettiniz beni:)) imezindekorasyonevi çok teşekkür ederim:)

 22. GÖNÜL dedi ki:

  >süper bir çalışma..ruloları biriktirmeye başladım bile…

 23. SARI MELEK dedi ki:

  >teşekkürler:))

 24. karabidikim dedi ki:

  >meleğim süpersin harika olmuş ya, şimdi düşünüyorum evde nereye uygulayabilirim diye?

 25. SARI MELEK dedi ki:

  >çok teşekkür beğendiğinize sevindim.

 26. marifetsende dedi ki:

  >emeginize saglik. herkes gibi bende merak ediyorum bunun temizlik isini. lutfen tozlandiginda sizde bir care buldugunuzda blogunuzda yayinlarmisiniz?eger bu isi cozerseniz bir cok kisinin duvarlarini susleyecektir bu tasariminiz..saygilar

 27. Fatma Sümengen dedi ki:

  >Ellrinize sağlık harika olmuş.Benim evimdede bir yer var, buraya ne yapabilirim diye epeydir düşünüyordum. Bana güzel bir fikir verdiniz.Hemen roloları biriktirmeye başlıyorum,tabii izninizle. Bitirince blog'umda paylaşırım.Umarım beceririm.

 28. Beyaz Kkelebek dedi ki:

  >10marifette kuş yuvasını gördüm koştum geldim bloğuna ve bu gördüğüm karşısındada ağzım açık kaldı.nasıl bir emektir bu tebrik ederim.pekte şık durmuş.toz almaya gelince şu tüylü toz alma aparatı ile narince alırsın belki uzuunn kullanımlı olur.ellerine sağlık sevgiler SLN

 29. SARI MELEK dedi ki:

  >marifetsende sanırım şu tüylü BeyazKKelebeğin dediği gibi şu tüylü aparatların alabileceğini düşünüyorum tozu. zaten birer santim kestiğim için çok geniş değil. kolayca gidecektir toz.Fatma Sümengen çok sağolun. bir şeye faydam olabildiyse ne mutlu bana. estsğfurullah izin ne demek. merakla bekliycem sizin yapacağınızı da:)BeyazKKelebek çok teşekkür ederim. evet toz konusunda bende aynı düşünüyorum. sorun olacağını sanmıyorum:) beğenmenize sevindim arkadaşlar, yorumlarınız için çok sağolun:))

 30. Deli Dolu Hayat dedi ki:

  >süper bir fikir gercekten.. bende bundan böyle kagit havlu rulolarini saklayacagim 🙂

 31. SARI MELEK dedi ki:

  >Deli Dolu Hayat çok teşekkür ederim. bencede biriktir süper şeyler oluyor. Bunu yaptıktan sonra neler neler yapıldığını da gördüm 10 marifette:)

 32. mellyke dedi ki:

  >çok güzel olmuş ellerine sağlık bence tozlandığında kurutma makinasını tut bence

 33. eli dedi ki:

  >ayni bizim kapilarimiz. 🙂 güle güle kullanin.sevgiler eli

 34. Anonymous dedi ki:

  >merhaba.elinize saglik harika olmus.ben ciceklerin göbeklerine kare aynalardan yapistirdim sizede tavsiye ederim.nettede inci yapistirmislardi.iyi senelerhayalkahvesinde1.blogcu.com

 35. SARI MELEK dedi ki:

  >çok teşekkür ederim. inci fikrini sevdim :))

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s